Archiwum Październik, 2011

niedziela, Październik 30, 2011 @ 09:10 PMMarta Bednarz

Aranżacja okna w sypialni jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na klimat i charakter pomieszczenia. Musimy bowiem uwzględnić oddziaływanie wpadającego przez szybę światła i dobrać ozdoby w zależności od naszych upodobań. Jeśli lubimy sobie dłużej pospać, naturalne światło we wczesnych godzinach porannych będzie niewskazane – dekoracje okna należy wtedy dobrać tak, by możliwie najlepiej chroniła nas przed wpadającym światłem. Jeśli natomiast promienie słońca o poranku dodają nam energii i chęci do życia, postawmy na taką aranżację, która zapewni nam odpowiednią porcję słońca.

Wyroluj światło albo je zasłoń

Dobrym pomysłem może być zamontowanie rolet przeciwsłonecznych, które dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach, tak więc bez problemu dopasujemy je do stylistyki naszej sypialni. Jednak rolety, choć funkcjonalne i praktyczne, sprawiają, że wnętrze wydaje się nieco surowe. Dużo bardziej nastrojowo i klimatycznie będzie w naszej sypialni, jeśli zdecydujemy się na zasłony. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, rustykalnym czy romantycznym. Jednak odpowiednio dobrane wzornictwo i kolorystyka sprawią, ze zasłony będą ciekawym uzupełnieniem wnętrza nowoczesnego. Zarówno firany, jak i zasłony mogą być w sypialni nieco cięższe i grubsze niż zwykle. Jednym z ich zadań jest przecież ograniczenie wpadającego do wnętrza światła.

Spinki, klamry, świeczki

Aranżację sypialnianego okna możemy ożywić za pomocą ciekawych aplikacji, które nakłada się na zasłony lub firany. Jeśli zasłony są dość ciężkie i ciemne, w nocy sprawdzą się idealnie, ale w dzień przydałoby się nieco więcej światła. Wtedy można je spiąć kolorowymi spinkami do zasłon. Wybór wzorów, kolorów i kształtów jest wśród nich tak duży, że z pewnością znajdziemy coś idealnego do naszej sypialni. Popularne i na topie są obecnie klamry prostokątne, owalne, trójkątne czy okrągłe, z motywami kwiatów i zwierząt. Można też wybrać eleganckie zapinki z magnesem, które estetycznie spinają zasłony.

Dodatki do firan zapinki

Dekorując okno w naszej sypialni, pamiętajmy o umiejętnym zagospodarowaniu miejsca na parapecie. Ładnie wyglądają niewielkie figurki, dekoracyjne kamienie, kompozycje z kwiatów czy oryginalne, ciekawe świeczki. Tych ostatnich lepiej jednak nie zapalać, jeśli mamy powieszone firanki.

A może panele?

Komu nie odpowiadają tradycyjne zasłony, może zdecydować się na panele zasłonowe, czyli gładkie ekrany wykonane z tkaniny, które obciążone są na dole listewką lub ozdobnym materiałem. Firany panelowe łączą w sobie nowoczesność, elegancję i prostotę, dlatego bardzo często wybierane są nie tylko do tradycyjnych sypialni, ale też do pokoików, w których śpią najmłodsi mieszkańcy domu.

Firany roletki

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe