Archiwum Kwiecień, 2012

niedziela, Kwiecień 15, 2012 @ 12:04 PMMarta Bednarz

Choć przyzwyczailiśmy się, że zasłony czy rolety wiszą przede wszystkim na oknach, można je też wykorzystać jako elementy aranżacji innych części pomieszczeń.

Ciekawe materiały i odrobina kreatywności sprawią, że niewielkim nakładem sił i środków odmienimy nasze pomieszczenia.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zasłony nie tylko na okna, ale też na drzwi. Długie, marszczone kurtyny są świetnym sposobem na udekorowanie wnętrza, ale maja też praktyczne zastosowanie — chronią przed uciekaniem ciepła.

 

Schowaj drzwi za kurtyną

Zasłona na drzwi niekoniecznie musi być wykonana z tego samego materiału i w tym samym kolorze, co zasłona okienna. Pamiętajmy jednak, że akcent dekoracyjny powinien być położony na jedną z nich. Jeśli mamy bogatą i oryginalnie zdobioną aranżację okienną, na drzwiach powieśmy lekki materiał w pastelowym odcieniu.

Jeśli natomiast nasze okno jest proste i niezbyt przesadnie ozdobione, kurtyna na drzwiach może być bardziej wyrazista i ekstrawagancka. Możemy zaszaleć z ciekawym wzornictwem, bogatą ornamentyką i mocnymi kolorami. Zasłony na drzwi mogą mieć również takie same dodatki, jak zasłony okienne: spinki, koraliki, broszki czy lamówki. Jednym z najnowszych hitów są piórka, którymi możemy też ozdobić nasze drzwi.

firany piórka

Sznurki w kuchni i w łazience

Nie tylko dla zwykłych zasłon możemy znaleźć inne niż okno miejsce. Także zasłony sznurkowe można wykorzystać na wiele sposobów. W niewielkich mieszkaniach sznurki przydadzą się do oddzielenia aneksu kuchennego od pozostałej części pomieszczenia. Są lekkie, subtelne i delikatne, reagują na każdy ruch powietrza. Dobierzmy je tak, by kolorystycznie współgrały z pozostałymi elementami wystroju.

 

firany makarony zasłony

 

Zasłony sznurkowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba podzielić pomieszczenie na kilka mniejszych, prywatnych przestrzeni. W salonie możemy oddzielić nią miejsce do pracy od miejsca do odpoczynku. W łazience mogą być klimatyczną zasłoną, za która ukryjemy wannę. W sypialni dzięki sznureczkom możemy stworzyć niewielką garderobę. Wystarczy wnęka, kilka półek i zasłony. Jeśli sznureczki nas nie satysfakcjonują, możemy zamiast nich powiesić rolety lub pionowe żaluzje.

 

Roleta uporządkuje dziecięcy pokój

Ozdoby okienne znajdą kilka innowacyjnych zastosowań także w pokoju dziecięcym. Za pomocą klasycznych rolet, zamontowanych na suficie, możemy oddzielić biurko od reszty pomieszczenia. Dzięki temu dziecko zyska cichy kącik do nauki, w którym nie będą rozpraszać go zabawki czy telewizor. Za roletą można też schować półki z zabawkami — choćby panował na nich największy bałagan, dzięki przesłonce pokój będzie wyglądał estetycznie i czysto.

 

W pokoju niemowlęcym można też znaleźć zastosowanie dla tkanin zasłonowych i firanowych, tworząc piękny i funkcjonalny baldachim nad dziecięcym łóżeczkiem. Będzie nie tylko ozdobą wnętrza, ale też zapewni naszym maluchom spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa. Ciekawym pomysłem na baldachim może być też wykorzystanie zasłon sznurkowych.

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

poniedziałek, Kwiecień 2, 2012 @ 05:04 AMMarta Bednarz

Zarówno zakup firan, jak i zasłon pasujących do wystroju naszego wnętrza, może okazać się wyjątkowo satysfakcjonujący. Nie musi przy tym ani zajmować nam zbyt wiele czasu, ani wymagać od nas poważnych inwestycji finansowych.

Kluczem do sukcesu wydaje się zatem przede wszystkim znalezienie miejsca, w którym można byłoby go dokonać, jak bowiem łatwo się domyślić, na początku dwudziestego pierwszego wieku nasze możliwości w tym zakresie nie są wcale ograniczone.

Najbardziej popularne wydają się oczywiście sklepy z zasłonami i firanami, dużym problemem jest jednak to, że sklepów takich jest coraz mniej. Trudno znaleźć je w nowoczesnych centrach handlowych, zazwyczaj więc o ich istnieniu dowiadujemy się przypadkiem. Znalezienie takiego punktu sprzedaży niesie za sobą szereg korzyści, możemy w nim bowiem liczyć nie tylko na bogaty wybór rozwiązań sprawdzających się jako firany do sypialni i salonu, ale również na fachowe doradztwo. Zazwyczaj w sklepach o podobnym profilu nie znajdziemy przypadkowego sprzedawcy, może się więc okazać, że osoba sprzedająca nam zasłony, będzie w stanie rozwiać nawet nasze najpoważniejsze wątpliwości.

Tam, gdzie brakuje typowego sklepu z firanami, można zawsze poszukać punktu, w którym sprzedawane są same materiały, z których wykonuje się ozdoby okna. Oferta sklepów tego typu bywa bardzo bogata, my zaś możemy bez trudu znaleźć tkaninę umożliwiającą stworzenie naprawdę wyjątkowych firan oraz zasłon. Niestety, choć wiele osób chwali takie punkty sprzedaży zwracając uwagę na to, że umożliwiają one wejście w posiadanie firany do sypialni tanim kosztem, nie da się ukryć, że mówimy o rozwiązaniu, które wcale nie jest wolne od wad. W dwudziestym pierwszym wieku coraz mniej osób posiada wiedzę na temat tego, jak szyć zasłony, zlecenie tej pracy profesjonaliście zazwyczaj przyczynia się zaś do tego, że koszty podobnej inwestycji w istotny sposób wzrastają.

woal i zasłona

Ciekawą propozycją wydaje się również ta, która wiąże się z odwiedzeniem internetowego sklepu z ozdobami okiennymi. O ile tradycyjne sklepy, w których sprzedawane są modne firany 2012, przechodzą do historii, o tyle liczba wirtualnych punktów sprzedaży systematycznie rośnie. Ich zaletą jest nie tylko bogaty wybór naprawdę pięknych rozwiązań, ale i możliwość dokonania zakupu dokładnie wtedy, gdy mamy na to ochotę. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że w sklepach internetowych niemal zawsze możemy liczyć na atrakcyjną ofertę cenową. Ich prowadzenie nie jest tak kosztowne, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego sklepu, to zaś sprawia, że osoby, które decydują się na zakup ozdób okiennych mogą liczyć na jego wyjątkowo korzystne warunki.

A co z osobami, którym marzą się stylowe zasłony i bardzo nietypowe firany? I one w dwudziestym pierwszym wieku nie mają powodów do narzekania, szereg możliwości otwierają bowiem przed nimi aukcje internetowe. Wiele osób nie ma już w domu miejsca, w którym można byłoby trzymać stare zasłony i firany, często okazuje się więc, że rozwiązania zachwycające starannością swojego wykonania oraz nietypowością można zakupić po bardzo przystępnej cenie.

Wielu obserwatorów rynku ubolewa nad tym, że obecnie mamy do czynienia przede wszystkim z rozwiązaniami schematycznymi, a każda próba znalezienia czegoś oryginalnego jest z góry skazana na niepowodzenie. Rzeczywiście, poszukując oryginalnych zasłon oraz nietypowych firan często musimy włożyć w to sporo starań. Dwudziesty pierwszy wiek to jednak czas nowych możliwości, jeżeli więc będziemy wystarczająco zdeterminowani, z pewnością znajdziemy dekoracje okna naszych marzeń.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe