Archiwum Listopad, 2012

wtorek, Listopad 13, 2012 @ 05:11 AMMarta Bednarz

Każdy rodzic chce dać swojemu dziecku to co najlepsze. Pojawienie się dziecka w rodzinie to niewyobrażalna radość. Każdy chce wówczas stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do życia. Dziecko w swoim pokoju powinno czuć się komfortowo, bezpiecznie i powinno otaczać się przyjaznymi kolorami. W pamięci powinno pozostać mu jasne i kolorowe dzieciństwo.

firany dla dzieci

Komfort, bezpieczeństwo i pozytywne emocje – pokój dziecięcy powinien być miejscem odpoczynku i relaksu ale jednocześnie strefą aktywnego działania. Stonowane kolory, delikatne pastele przeznaczone są dla strefy relaksu. Żywe kolory i bajkowe postaci – w miejscach przeznaczonych do gry i zabawy.

roletka do pokoju dziecięcego

Najważniejsze jest jednak to, by pokój dziecku się podobał. Projektując dekorację okienną w pokoju dziecka pamiętać należy, iż firany najczęściej powinny sięgać do parapetu a nawet i do połowy okna. Dzieci lubią ustawiać zabawki na parapecie, zatem długa firana by przeszkadzała. Oczywiście należy też wziąść pod uwagę zdrowie dziecka. Jeżeli malec ma alergię, należy unikać ciężkich zasłon. Duża ilość materiału „ściąga kurz” zatem najlepiej sprawdzą się mini roletki.

firany dla dziecka

Oczywiście najczęściej stosowane są kolory żywe i materiały z postaciami z bajek. Szyje się rolety rzymskie, rolety austriackie ale także tradycyjne firany marszczone na taśmie.

kolorowe firany dla dzieci

 

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

niedziela, Listopad 11, 2012 @ 08:11 PMMarta Bednarz

Dla każdego człowieka własny dom jest szczególnie ważnym miejscem. I dlatego też tak bardzo ludzie starają się dbać o swoje miejsce zamieszkania. Chodzi oczywiście o to, by dom jak najlepiej się prezentował i był naszą wizytówką. Ostatnie lata to czas kiedy w Polsce rozwinęła się świetnie gospodarka rynkowa. Dzięki temu każdy ma nieskrępowany dostęp do wszelkich produktów również takich, które służą lepszemu wyposażeniu własnego miejsca zamieszkania.

Dekoracje okienne – firany gotowe

 

Istotną kwestią jest między innymi to co widać w naszych oknach. Często to właśnie one są naszą wizytówką i dlatego też bardzo ważne jest, by dobrze wyglądały. Jeśli chodzi o ozdabianie okien to najbardziej popularne już od wielu lat są firany gotowe. Już kilkadziesiąt lat temu pojawiały się one w oknach i mimo upływu lat nadal świetnie się sprzedają. Zdecydowana większość okien ozdabianych firanami to właśnie firany gotowe, gdyż to one są najtańsze i najłatwiej dostępne w sklepach.

firany panelowe ekrany

Jeśli chodzi o firany 2012 to jest to również zagadnienie, które wiąże się z firankami gotowymi. Większość popularnych modeli firanek również w bieżącym roku to nowoczesne firany w charakterystycznych wzorach. Są to jednak nadal firany gotowe, które od razu nadają się do powieszenia.

Firany 2012 – firany panelowe ekrany

 

Rynek firan jest niezwykle rozwinięty, gdyż każdy człowiek musi przyozdobić swoje okno. W szczególności firany do salonu są szczególnie ważne. Jako pomieszczenie reprezentatywne również firany muszą się tam świetnie prezentować. Od kilku lat szczególną popularność zyskują sobie firany panelowe do salonu. Jest to znak pewnej mody jaka zapanowała na rynku. Pojawia się coraz więcej firm, które mają w swojej ofercie firany panelowe. Ludzie coraz chętniej decydują się na taki rodzaj firan w swoich oknach, gdyż świetnie się one prezentują i dlatego producenci oferują ich coraz więcej.

Tak więc jeśli chodzi o modne firany 2012 to pod tym zagadnieniem kryją się również firany ekrany lub inaczej mówiąc panelowe. Ich sprzedaż wzrosła bardzo mocno w bieżącym roku i dlatego też producenci starają się by podaż była na odpowiednio wysokim poziomie. Poza tym pojawiają się coraz to nowe wzory, by każdy kto jest zainteresowany takimi firanami, mógł je dopasować do własnego pomieszczenia, by wszystko tworzyło jedną elegancką całość i prezentowało się doskonale.

Wybór firan do mieszkania

Jeśli wyposażenie swojego domu tworzymy od podstaw możemy również kwestię ozdobienia okien przygotować odpowiednio do całego wyposażenia. W tym celu warto wybrać się do sklepu i zasięgnąć porady od sprzedawcy, by wybrać najlepszy dla siebie model firanek. Albowiem firany panelowe mimo, że tak bardzo popularne nie sprawdzą się tak dobrze we wszystkich pomieszczeniach. Powinno się więc kupować je jedynie do pomieszczeń z dużymi oknami o dużej powierzchni, gdyż tam najlepiej będą się prezentować i spełnią swoją rolę.

Jeśli natomiast potrzebujemy firanek do mniejszych pokoi, gdzie okna są małe warto wybrać zwykłe firany gotowe, które wiesza się na tradycyjnych karniszach. Oprócz tego, że będą one tańsze to również lepiej będą pasowały do takiego pomieszczenia. Tak więc, szukając najlepszej formy ozdobienia swoich okien należy wziąć pod uwagę tych kilka istotnych kwestii i zdecydować, czy w naszym domu sprawdzą się nowoczesne firany do salonu w postaci panelowej czy też lepiej będzie nie ulegać modzie i wybrać firany tradycyjne. Na pewno podjęcie takiej decyzji wymaga zapoznania się z ofertą konkretnych producentów, by przekonać się czy konkretne modele firanek będą w naszym domu dobrze się prezentowały. Dopiero wtedy można wybrać i kupić to co nam najbardziej się podoba i będzie dobrze zgrywało się z innymi elementami naszego domowego wyposaż

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe