Archiwum dla kategorii ‘Firany balkonowe’

poniedziałek, Sierpień 31, 2015 @ 05:08 AMStudiorustyka

Kolejna inspiracja do stworzenia dekoracji okiennej na okno balkonowe. Tym razem wykorzystałam tkaninę w łamanej bieli/beżu i brązu w motywy kwiatowe. Nowoczesności organtynie nadają regularne pasy- zatem jest to materiał dość uniwersalny – nadaje się do stworzenia dekoracji do wnętrz urządzonych tradycyjnie jak i nowocześnie. Z organtyny można uszyć roletę rzymską, proste panele okienne lub tradycyjną firanę na taśmie marszczącej albo po prostu upiąć kawałek materiału na karniszu za pomocą sznura dekoracyjnego jak to pokazałam na zdjęciu.

Organtyna jest miękka, plastyczna, dobrze się układa. To wysokiej jakości tkanina, która prezentuje się idealnie na oknie

firany firanki rolety rzymskie

firany firanki rolety rzymskie

niedziela, Wrzesień 4, 2011 @ 10:09 AMStudiorustyka

2 w 1 czyli firana z lambrekinem – a jednak możliwe

Coraz częściej w dekoracjach okiennych łączy się kilka rodzajów tkanin np. woal i tafta, organtyna i szantung, organtyna i dowolny dekoracyjny materiał zasłonowy.

Firana balkonowa

Firana balkonowa snopki

Na zdjęciu pokazana jest firana balkonowa zwana potocznie snopkami. Wykonana jest z woalu białego lub kremowego gładkiego, snopki są wylamowane a góra wykończona szerokim na 20-25 cm pasem z tafty. Pas imituje lambrekin co nadaje firanie dodatkowego uroku.
Wykończenia czyli opaski są również wykonane z tafty.

Firana balkonowa snopki z taftą

Firana balkonowa z czarną taftą

Firanę można zamówić z dowolnym kolorem tafty. Pamiętać jednak należy o ostrożnym praniu- najlepiej w orzechach piorących, gdyż tafta nie puści koloru i nie zafarbuje białego woalu.

Sklep internetowy www.zaslonyfirany.pl
www.studiorustyka.pl

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe