Archiwum dla kategorii ‘Firany do łazienki’

niedziela, Luty 12, 2012 @ 10:02 PMStudiorustyka

Firany do łazienki

 

Okna łazienkowe są najczęściej mniejsze niż w pozostałych pomieszczeniach domu czy mieszkania.Wydawać by się więc mogło, że ich aranżacja jest mniej problemowa. Tymczasem łazienka, jako pomieszczenie użytkowe, wymaga takiego wystroju, który będzie łączył estetyczny wygląd z wygodą użytkowania. Szukajmy więc złotego środka.

W wielu łazienkach musimy przemyśleć nie tylko aranżację okna, ale też drzwi, które bardzo często są wykonane z nieprzezroczystego szkła. Warto zarówno okna, jak i drzwi ozdobić tak, by stanowiły kompozycyjną całość. Firanki i zasłonki w oknie łazienkowym obowiązkowo powinny być co najmniej długości okna. Jeśli będą krótsze, nie tylko nie spełnią swojego zadania, ale też sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać mało atrakcyjnie. Najlepsze będą zasłony z cienkiego i delikatnego materiału, który będzie ładnie się układał, wpuszczał do pomieszczenia światło i nadawał wnętrzu lekkości. Zrezygnujmy z ciemnych, ponurych kolorów, na rzecz jasnych i pastelowych.

Kaskady w dobrym stylu

Jeżeli nasza łazienka jest urządzona w określonym stylu, warto dobrać do niej odpowiednią aranżację na oknie. W eleganckich wnętrzach idealnie sprawdzą się zasłony weneckie, austriackie lub kaskadowe, które nadadzą łazience niepowtarzalnego wyrazu. Zasłony kaskadowe są idealne dla osób, które nawet pomieszczenia użytkowe lubią mieć urządzone wykwintnie i ze smakiem. Po opuszczeniu wyglądają one jak tradycyjne zasłony, lekko filtrują światło i doskonale odgradzają przed światem zewnętrznym, co jest szczególnie ważne, gdy mamy łazienkę na parterze czy w domku jednorodzinnym i chcemy uchronić się przed wścibskim wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Jeśli natomiast podciągniemy zasłony kaskadowe do góry, wtedy marszczą się one efektownie, tworząc bufki, dzięki czemu zasłony stają się głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

 

Firana w łazience

Roletka w łazience

 

By łatwo się prały i mało brudziły

Firany do łazienki powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Nie wszystkie tkaniny, które świetnie sprawdzają się w salonie, będą równie dobrze wyglądały w łazience. Zrezygnujmy z ciężkich i trudnych do uprania materiałów. Pamiętajmy, że łazienka to przede wszystkim pomieszczenie użytkowe, a jego wyposażenie jest narażone nie tylko na zabrudzenie, ale również na negatywne działanie pary wodnej. Wilgoć może sprawić, że nasze firanki czy zasłony będą ciężkie, matowe, szybciej stracą kolor oraz będą się nieestetycznie układać.

 

firany do łazienki

 

Przypnij lub naklej ozdoby

To właśnie funkcjonalność i praktyczność sprawiają, że w naszych łazienkowych oknach często wieszamy rolety czy żaluzje. Modne i na czasie są obecnie szerokie panele łazienkowe. Jako element ozdobny można do nich przypiąć spinkę, która stylistyką i kolorem nawiązuje do pozostałych elementów wystroju łazienki. Dzięki spinkom paneli nie trzeba w dzień zasuwać, a można estetycznie spiąć tak, by światło delikatnie wpadało do pomieszczenia. Jeśli chcemy skorzystać z łazienki, wystarczy spinkę zdjąć.

Firany lub panele zasłonowe możemy ozdobić różnego rodzaju naklejkami, przypinkami czy różnego rodzaju drobnymi ozdobami, dzięki którym nasze łazienkowe okno będzie wyglądać oryginalnie i niepowtarzalnie. Łazienka będzie ciekawsza, weselsza i bardziej przyjazna dla użytkowników. Warto też zadbać o odpowiednie ozdobienie parapetu w łazience, który zwykle jest dużo szerszy niż w innych pomieszczeniach. W łazience z reguły nie stawia się donic z kwiatami, natomiast ciekawie i efektownie będą wyglądać różnego rodzaju ozdoby: wazony, świeczki zapachowe czy podstawki na kadzidełka.

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe