Modne firany do Twojego domu

Firany do pokoju dziecięcego – inspiracje

Każdy rodzic chce dać swojemu dziecku to co najlepsze. Pojawienie się dziecka w rodzinie to niewyobrażalna radość. Każdy chce wówczas stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do życia. Dziecko w swoim pokoju powinno czuć się komfortowo, bezpiecznie i powinno otaczać się przyjaznymi kolorami. W pamięci powinno pozostać mu jasne i kolorowe dzieciństwo.

firany dla dzieci

Komfort, bezpieczeństwo i pozytywne emocje – pokój dziecięcy powinien być miejscem odpoczynku i relaksu ale jednocześnie strefą aktywnego działania. Stonowane kolory, delikatne pastele przeznaczone są dla strefy relaksu. Żywe kolory i bajkowe postaci – w miejscach przeznaczonych do gry i zabawy.

roletka do pokoju dziecięcego

Najważniejsze jest jednak to, by pokój dziecku się podobał. Projektując dekorację okienną w pokoju dziecka pamiętać należy, iż firany najczęściej powinny sięgać do parapetu a nawet i do połowy okna. Dzieci lubią ustawiać zabawki na parapecie, zatem długa firana by przeszkadzała. Oczywiście należy też wziąść pod uwagę zdrowie dziecka. Jeżeli malec ma alergię, należy unikać ciężkich zasłon. Duża ilość materiału „ściąga kurz” zatem najlepiej sprawdzą się mini roletki.

firany dla dziecka

Oczywiście najczęściej stosowane są kolory żywe i materiały z postaciami z bajek. Szyje się rolety rzymskie, rolety austriackie ale także tradycyjne firany marszczone na taśmie.

kolorowe firany dla dzieci

 

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Drukuj
  • Twitter
  • Śledzik

Jedna odpowiedź to “Firany do pokoju dziecięcego – inspiracje”

  1. Ula Dywanik pisze:

    Takie firany potrafią zupełnie odmienić wnętrze pokoju dziecka. Oprócz pełnienia swojej funkcji są bardzo fajną ozdobą, :-)

Zostaw wiadomość

CommentLuv badge