Archiwum dla kategorii ‘Firany do salonu’

sobota, Czerwiec 24, 2017 @ 05:06 AMMarta Bednarz

Pytanie o to, jakie firany powinny zagościć w naszym mieszkaniu, pojawia się stosunkowo często, z całą pewnością nie należy ono przy tym do tych, które można zignorować. Jeżeli bowiem o oknach mówi się często, jako o oczach domu, firany są dla okien tym, czym dla oczu dobry makijaż. Podkreślają ich piękno, przyciągają spojrzenie, a jeżeli mamy do czynienia z jakimiś niedociągnięciami – odwracają od nich uwagę.

Firany tradycyjne wciąż w modzie

Lista rozwiązań dostępnych w kolejnych sklepach jest wyjątkowo duża, bogaty wybór firan sprawia zaś, że wiele osób odczuwa oszołomienie na ich widok. Zaskakująca wydaje się w związku z tym informacja o tym, że nadal dużą popularnością cieszą się firany tradycyjne i że to one pojawiają się nieprzerwanie w dużej ilości polskich domów. Co zatem sprawia, że tak często wygrywają bój z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami?
Tym, co sprawia, że firany tradycyjne nadal święcą triumfy zdobiąc okna tak utrzymanych w stylu retro, jak i nowoczesnych domów i mieszkań, jest z całą pewnością to, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami uniwersalnymi. Kupując bardziej nowoczesne propozycje musimy liczyć się z tym, że w znaczący sposób wpłyną one na pomieszczenie, do którego trafią, tymczasem firany tradycyjne odznaczają się dużym stonowaniem.
Wiele osób żartuje, że mamy w ich przypadku do czynienia z „grzecznymi” rozwiązaniami, które nie narzucają się domownikom. Pewna grupa projektantów wnętrz może uznać to za wadę, zdecydowana większość nabywców firan utrzymuje jednak, że mówimy w tym kontekście o jednym z ich największych atutów.
woal i zasłona

Właściwy dobór firan tradycyjnych do pomieszczenia

Decydując się na firany tradycyjne nie musimy zastanawiać się nad tym, w jakim stylu utrzymany jest pokój, do których mają trafić. Owszem, dobrze jest pamiętać, że nie wszystkie materiały, z których są szyte, nadają się do sypialni, tak jak i nie każdy kolor firan sprawdzi się w salonie, nie da się jednak ukryć tego, że wybór bardziej nowoczesnych rozwiązań skłania nas do o wiele poważniejszych debat i analiz. Trudno przy tym zarzucać osobom decydującym się na zakup tradycyjnych firan, że wybierają one rozwiązania, które są pozbawione wyrazu.
Firany tego typu chwali się za ich neutralność, można jednak wykorzystywać je do licznych aranżacji i zmieniać dzięki nim wygląd pomieszczenia w bardzo dowolny sposób. Trudno nie docenić i tego, że tradycyjne firany pojawiają się w kolejnych sklepach w bardzo dużym wyborze. Niektórzy nabywcy narzekają na to zwracając uwagę na trudy pojawiające się podczas zakupów, zdecydowana większość wychodzi jednak z założenia, że bogactwo kolorów i tkanin tak typowe dla firan klasycznych jest ich zaletą, a nie ograniczeniem.

Firany tradycyjne kontra firany nowoczesne

Osoby, które decydują się na wybór firan trafiających do sypialni i salonów w kolejnych domach starają się nie akcentować w nadmierny sposób znaczenia, jakie ma argument cenowy. Nie raz okazuje się przecież, że za bardzo niską ceną podąża równie niewysoka jakość, tego zaś w żadnym wypadku nie można nazwać zaletą danego produktu. Nie da się jednak ukryć, że firany tradycyjne często wygrywają z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami i pod tym względem, a osoby, które po nie sięgają nie mogą twierdzić, że cena nie ma dla nich żadnego znaczenia.
Firanom klasycznym, które gościły w polskich domach trzydzieści lat temu, wielokrotnie przepowiadano rychły koniec kariery. Sami producenci tego typu rozwiązań uważali zresztą te prognozy za wysoce prawdopodobne. Lata jednak mijają, a firany tradycyjne nadal cieszą się wyjątkowo dużym powodzeniem, można więc zakładać, że sytuacja ta nie mieni się również w ciągu kolejnych dziesięcioleci.
niedziela, Listopad 11, 2012 @ 08:11 PMMarta Bednarz

Dla każdego człowieka własny dom jest szczególnie ważnym miejscem. I dlatego też tak bardzo ludzie starają się dbać o swoje miejsce zamieszkania. Chodzi oczywiście o to, by dom jak najlepiej się prezentował i był naszą wizytówką. Ostatnie lata to czas kiedy w Polsce rozwinęła się świetnie gospodarka rynkowa. Dzięki temu każdy ma nieskrępowany dostęp do wszelkich produktów również takich, które służą lepszemu wyposażeniu własnego miejsca zamieszkania.

Dekoracje okienne – firany gotowe

 

Istotną kwestią jest między innymi to co widać w naszych oknach. Często to właśnie one są naszą wizytówką i dlatego też bardzo ważne jest, by dobrze wyglądały. Jeśli chodzi o ozdabianie okien to najbardziej popularne już od wielu lat są firany gotowe. Już kilkadziesiąt lat temu pojawiały się one w oknach i mimo upływu lat nadal świetnie się sprzedają. Zdecydowana większość okien ozdabianych firanami to właśnie firany gotowe, gdyż to one są najtańsze i najłatwiej dostępne w sklepach.

firany panelowe ekrany

Jeśli chodzi o firany 2012 to jest to również zagadnienie, które wiąże się z firankami gotowymi. Większość popularnych modeli firanek również w bieżącym roku to nowoczesne firany w charakterystycznych wzorach. Są to jednak nadal firany gotowe, które od razu nadają się do powieszenia.

Firany 2012 – firany panelowe ekrany

 

Rynek firan jest niezwykle rozwinięty, gdyż każdy człowiek musi przyozdobić swoje okno. W szczególności firany do salonu są szczególnie ważne. Jako pomieszczenie reprezentatywne również firany muszą się tam świetnie prezentować. Od kilku lat szczególną popularność zyskują sobie firany panelowe do salonu. Jest to znak pewnej mody jaka zapanowała na rynku. Pojawia się coraz więcej firm, które mają w swojej ofercie firany panelowe. Ludzie coraz chętniej decydują się na taki rodzaj firan w swoich oknach, gdyż świetnie się one prezentują i dlatego producenci oferują ich coraz więcej.

Tak więc jeśli chodzi o modne firany 2012 to pod tym zagadnieniem kryją się również firany ekrany lub inaczej mówiąc panelowe. Ich sprzedaż wzrosła bardzo mocno w bieżącym roku i dlatego też producenci starają się by podaż była na odpowiednio wysokim poziomie. Poza tym pojawiają się coraz to nowe wzory, by każdy kto jest zainteresowany takimi firanami, mógł je dopasować do własnego pomieszczenia, by wszystko tworzyło jedną elegancką całość i prezentowało się doskonale.

Wybór firan do mieszkania

Jeśli wyposażenie swojego domu tworzymy od podstaw możemy również kwestię ozdobienia okien przygotować odpowiednio do całego wyposażenia. W tym celu warto wybrać się do sklepu i zasięgnąć porady od sprzedawcy, by wybrać najlepszy dla siebie model firanek. Albowiem firany panelowe mimo, że tak bardzo popularne nie sprawdzą się tak dobrze we wszystkich pomieszczeniach. Powinno się więc kupować je jedynie do pomieszczeń z dużymi oknami o dużej powierzchni, gdyż tam najlepiej będą się prezentować i spełnią swoją rolę.

Jeśli natomiast potrzebujemy firanek do mniejszych pokoi, gdzie okna są małe warto wybrać zwykłe firany gotowe, które wiesza się na tradycyjnych karniszach. Oprócz tego, że będą one tańsze to również lepiej będą pasowały do takiego pomieszczenia. Tak więc, szukając najlepszej formy ozdobienia swoich okien należy wziąć pod uwagę tych kilka istotnych kwestii i zdecydować, czy w naszym domu sprawdzą się nowoczesne firany do salonu w postaci panelowej czy też lepiej będzie nie ulegać modzie i wybrać firany tradycyjne. Na pewno podjęcie takiej decyzji wymaga zapoznania się z ofertą konkretnych producentów, by przekonać się czy konkretne modele firanek będą w naszym domu dobrze się prezentowały. Dopiero wtedy można wybrać i kupić to co nam najbardziej się podoba i będzie dobrze zgrywało się z innymi elementami naszego domowego wyposaż

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe