Archiwum dla kategorii ‘Firany dziecięce’

sobota, Wrzesień 8, 2012 @ 12:09 PMStudiorustyka

Dekorowanie pokoju dziecięcego jest bardzo trudnym zadaniem. Dzieci nieustannie rosną, a wraz z nimi zmieniają się ich upodobania i ulubieni bohaterowie. Dodatkowo zadanie utrudnia fakt, że upodobania dziewczynek są zupełnie odmienne od upodobań chłopców. Dziewczynki w danym momencie uwielbiają księżniczki, a za chwilę ich miejsce zajmie Hello Kitty. Dla chłopców natomiast w jednym momencie najważniejszy będzie Zygzak McQueen, a za chwilę jego miejsce zajmą Transformersi. Spróbujemy więc zastanowić się jak rozwiązać kwestię dekorowania pokoju dziecięcego oraz jak dobrać odpowiednią dekorację okienną.

ariel firana dziecięca

Firany czy rolety

Mając ramy, które tworzą kolor pokoju oraz meble w nim ustawione trzeba zdecydować czy do dekoracji okna wybrać rolety czy firany i zasłony. Rolety nadają się lepiej do wnętrz nowoczesnych, z prostymi meblami. Ale także do pokoi alergików, gdyż zwykle można je czyścić na mokro, co pozwala uniknąć nadmiernej ilości roztoczy. Firanki lepiej będą pasowały do pokoi urządzonych bardziej klasycznie, czy wręcz do wnętrz cukierkowych zamieszkałych przez małe księżniczki.

firany dziecięce ksieżniczki

Nie trzeba jednak koniecznie wybierać pomiędzy tymi rozwiązaniami. Można bowiem w ciągu dnia mieć okno przesłonięte wyłącznie firanką, a wieczorem zaciągać roletę zawieszoną na ramie okiennej. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż rolety pozwalają lepiej zaciemnić pokój, co ma niemałe znaczenie jeśli dziecko jest rannym ptaszkiem. Dzięki roletom możemy sztucznie przedłużyć noc i w lecie uniknąć pobudki o 4 rano.

Wzór materiału

Niezależnie od tego czy wybierzemy zestawienie firana + roleta, sama roleta czy firana + zasłona musimy wybrać materiał, z którego będzie ona wykonana. Producenci oferują bardzo szeroki wybór materiałów z bohaterami bajek dziecięcych. Nietrudno znaleźć firanki z Kubusiem Puchatkiem, Hello Kitty czy Hannah Montana. Trzeba jednak się zastanowić czy na pewno chcemy, żeby taki wzór był na firance. Jeśli cały pokój jest w miarę neutralny to z pewnością wesoły i kolorowy wzór na firance doda wnętrzu cech wesołego pokoju dziecięcego. Jeśli jednak w każdym elemencie pokoju, na ścianach, meblach, dodatkach występują kolorowe elementy i bohaterowie bajek, to może jednak lepiej wybrać firanę bardziej neutralną. Może być ona kolorowa, ale niekoniecznie musi mieć wzór bajkowy. Ilość dekoracji może sprawić, że dojdzie do swego rodzaju kakofonii, a nadmiar bodźców płynących z otoczenia nie będzie sprzyjał wypoczynkowi naszej pociechy.

firany dzieciece

Jak nie przesadzić

Żeby więc nie przesadzić z wielością barw i kolorów, przyjrzyjmy się pokojowi dziecięcemu. Jeśli nasz maluch ma pokój urządzony ponadczasowo, żeby rósł razem z nim, to wówczas dobrze jest podkreślić aktualny wiek i zainteresowania poprzez powieszenie firanki z ulubionym bohaterem. Jeśli jednak wizerunek bohatera jest widoczny na łóżku, meblach i ścianach to może jednak lepiej będzie dobrać firankę bez wzorów, która dopełni wystroju wnętrza, a przy tym je nieco uspokoi.

Ciągłe zmiany

W życiu małego człowieka następują ciągłe zmiany. Projektując pokój malucha dobrze jest więc starać się, żeby rósł razem z dzieckiem. Pomogą w tym stałe, niezmienne podstawy takie jak neutralny kolor ścian, proste meble. Przemalowanie pokoju, czy zmiana mebli to kosztowne zmiany, warto więc, żeby starczyły na dłużej. Natomiast wiek i aktualne zainteresowania dziecka można podkreślać dodatkami takimi jak dekoracje okien, kolorowe poduszki na łóżku czy plakaty z bohaterami. Jeśli się znudzą łatwo i bez wielkich kosztów będzie można je zmienić.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

środa, Grudzień 28, 2011 @ 07:12 PMStudiorustyka


Okno w pokoju dziecięcym rządzi się innymi prawami niż w pozostałych pomieszczeniach.

Tu podstawą jego aranżacji powinny być potrzeby i upodobania naszych pociech. Zadbajmy o jasne, kolorowe i przyjazne dekoracje.

W pokojach dziecięcych okna powinny być zaaranżowane tak, by wpuszczać do wnętrza jak najwięcej światła. Nasze pociechy potrzebują dobrze oświetlonej przestrzeni — w młodszym wieku do zabawy, a później do nauki. Optymalnie by było, by powierzchnia okien w dziecięcym pokoju stanowiła 1/10 powierzchni podłogi. Wystrój dziecięcego okna zależy od naszej wyobraźni i pomysłowości. Dopasujmy je też do wieku naszych pociech i ich zainteresowań.

Kolorowe, z ulubionymi bohaterami

Firanki dziecięce powinny mieć żywe, jasne kolory i pasować do pozostałych elementów pokoiku. Dzieci uwielbiają świat bajek i postacie rodem z kreskówek. Dlatego wybierajmy firanki i zasłony z takimi motywami, dzięki którym dziecko będzie czuło się pewnie, komfortowo i bezpiecznie.

Najlepszym pomysłem jest wybranie firanek i zasłonek z ulubionymi postaciami bajkowymi dziecka. Kubuś Puchatek, Spiderman, Barbie czy kreskówkowe zwierzątka nie tylko wywołają uśmiech na twarzy dziecka, ale też ożywią pomieszczenie i stworzą w nim przytulny, miły klimat. Jednak nie muszą to być koniecznie motywy z Disneya — doskonale sprawdzą się wszelkie kolorowe, barwne aplikacje, wzory i ozdoby.

Firana Barbie

 

W salonach firanowych możemy znaleźć całe mnóstwo propozycji, jak ozdobić okno w pokoju dziecięcym. Jednak przy odrobinie wysiłku, możemy sami, wspólnie z pociechą, uszyć ozdobną zasłonkę czy firankę. Wtedy maluch może zdecydować, jakiego koloru ma być zasłona czy wybrać długość. To od niego też będzie zależeć, czy na materiale naszyte zostaną kwiatki, autka, zwierzątka czy lalki.

Lekkie i łatwe do uprania

Dziecięce zasłony powinny być jednak nie tylko ładne i dekoracyjne, ale też funkcjonalne. Muszą chronić pokój przed nadmiernym nagrzewaniem i padaniem promieni słonecznych. W tym celu dobrze sprawdzają się sznurkowe rolety, które regulują dopływ światła. Dzięki nim łatwo też zaciemniać wieczorami dziecięcy pokój — maluch łatwiej zaśnie i nie będzie zrywał się z łóżka o świcie, który szczególnie latem jest dość wcześnie. Dzięki zasłoniętym oknom dzieci czują się też w nocy bezpieczniej i spokojniej śpią. Aby nieco ocieplić okno z roletami, możemy zawiesić na nim sznurkowe zasłony, ozdobione barwnymi aplikacjami. Jeśli chcemy, żeby rolety w pokoju dziecięcym przetrwały dłużej niż kilka dni, nie wybierajmy modeli ze sznureczkiem czy koralikami, ale te sterowane pokrętłem.

Pamiętajmy, by na zasłony i firanki dziecięce

Firana dziecięca Cars

Firana jak roletka

 

wybierać lekkie, zwiewne materiały, które nie będą siedliskiem kurzu. Warto też wybrać taką tkaninę, którą łatwo zdjąć i uprać — dzięki małym, dziecięcym rączkom zasłony nie pozostaną raczej zbyt długo czyste.

Bajkowe naklejki na szyby

W aranżacji dziecięcego okna przydadzą się też różnego rodzaju naklejki z bajkowymi bohaterami, zwierzątkami, kwiatkami. Najważniejsze, by były kolorowe i przyciągały wzrok. Naklejki na szyby wykonane są najczęściej ze specjalnej folii, którą można przyklejać i odklejać, nie niszcząc powierzchni. Jeśli chcemy w taki sposób urozmaicić aranżację dziecięcego okna, pamiętajmy, by zasłonki i firanki były nieco mniej ozdobne. Także w pokoju naszych maluchów przesyt i nadmiar bodźców nie przyniesie dobrego efektu.

 

Sklep internetowy www.zaslonyfirany.pl
www.studiorustyka.pl

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe