Archiwum dla kategorii ‘Rolety rzymskie’

poniedziałek, Maj 22, 2017 @ 06:05 PMStudiorustyka

Kolejna inspiracja do stworzenia dekoracji okiennej na okno balkonowe. Tym razem wykorzystałam tkaninę w łamanej bieli/beżu i brązu w motywy kwiatowe. Nowoczesności organtynie nadają regularne pasy- zatem jest to materiał dość uniwersalny – nadaje się do stworzenia dekoracji do wnętrz urządzonych tradycyjnie jak i nowocześnie. Z organtyny można uszyć roletę rzymską, proste panele okienne lub tradycyjną firanę na taśmie marszczącej albo po prostu upiąć kawałek materiału na karniszu za pomocą sznura dekoracyjnego jak to pokazałam na zdjęciu.

Organtyna jest miękka, plastyczna, dobrze się układa. To wysokiej jakości tkanina, która prezentuje się idealnie na oknie

firany firanki rolety rzymskie

firany firanki rolety rzymskie

niedziela, Marzec 3, 2013 @ 05:03 PMStudiorustyka

Konstrukcja rolet austriackich pozwala na tworzenie trójwymiarowych fałd u dołu materiału. W pełni rozwinięte są proste ale dzięki sprytnym mechanizmom wyposażonym w sznureczki do podciągania, zwykły kawałek prostej tkaniny zamienia się w luksusową dekorację okna.

roleta austriacka

Rolety austriackie można wykonać z różnych materiałów o różnych wzorach i kolorach – nadaje się woal, tafta, materiały zasłonowe itp.

Wykorzystując materiały grubsze, zasłonowe można – po ściągnięciu rolety w dół – zasłonić okno i zaciemnić całe pomieszczenie.

firany firanki rolety rzymskie
Roletkę austriacką można połączyć również z zasłoną upiętą po boku dekoracyjnym upinaczem.

firany firanki rolety rzymskie
Coraz częściej rolety austriackie wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach.

zaslony
firany firanki rolety rzymskie
Rolety austriackie nadają się do każdego pomieszczenia – salonu, sypialni, kuchni lub jako dekoracja okna w łazience.

firany firanki rolety rzymskie

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

niedziela, Listopad 27, 2011 @ 09:11 PMStudiorustyka


Jeśli trudno nam się zdecydować, czy chcemy mieć na oknie funkcjonalne żaluzje czy dekoracyjne zasłony, możemy wybrać rozwiązanie pośrednie i powiesić rolety rzymskie.

Idealnie łączą one prostotę tradycyjnych rolet z możliwościami aranżacyjnymi zasłon.

Rolety możemy zamontować do sufitu, ściany lub bezpośrednio na ramę okienną, wykorzystując specjalne uchwyty. Choć są praktyczne i funkcjonalne, ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza i kształtowanie jego indywidualnego charakteru. Idealnie wpasują się w każdy rodzaj wnętrza, bez względu na jego wielkość i przeznaczenie. Jako jedne z niewielu rozwiązań sprawdzą się praktycznie wszędzie. A możliwości jest naprawdę wiele. Sama forma rolet jest elegancka i stonowana, nie narzuca określonego stylu. Dopiero wybór materiału, wzornictwa i kolorystyki determinuje konkretną formę aranżacji. Jeżeli zamierzamy uzyskać efekt lekkiej, romantycznej i zwiewnej firany, możemy zdecydować się na woale i wykończenia rolet w postaci finezyjnych i oryginalnych falban.

Bezkonkurencyjne w każdej stylistyce

Story rzymskie mogą być gładkie lub wzorzyste, pastelowe lub w nasyconych, mocnych kolorach, transparentne lub zaciemniające. Bogactwo materiałów i różnorodność wykończeń sprawiają, że każda roleta rzymska jest niepowtarzalna. Można wybrać model idealnie pasujący do klimatycznego wnętrza w starym stylu. Można też dobrać roletę nowoczesną, która świetnie sprawdzi się w minimalistycznym czy futurystycznym wnętrzu — standardowe upięcie, gładka tkanina lub materiał z dużymi geometrycznymi wzorami. Rolety rzymskie mogą funkcjonować samodzielnie, jako jedyne przykrycie okien. Jednak, jeśli dobrze przemyślimy całą aranżację, dobrze się sprawdzą rolety w połączeniu z ozdobnymi zasłonami lub firanami.

Choć doskonale pełnią funkcje dekoracyjną, rolety rzymskie są wytrzymałe, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli rolety umieszczone są na szynie aluminiowej, wystarczy rozsznurować sznurki i odczepić tkaninę, która przymocowana jest na taśmie rzepowej. Materiał można uprać, wyprasować, a następnie z powrotem zamontować.

Koraliki, kryształki, obciążniki

Jeśli wiszące na oknie rolety wydają nam się zbyt proste i minimalistyczne, można zdecydować się na wersję wzbogaconą o ozdobne dodatki. Roleta może być wykończona taśmą ozdobną lub frędzlami, które są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Uroku mogą jej dodać także różnego rodzaju koraliki i kryształki. Inną możliwością dekoracji rolety jest wykończenie dekoracyjnym obciążnikiem: mosiężnym, drewnianym lub chromowanym. Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na rolety w wersji ozdobnej, nie powinniśmy przesadzać z innymi dekoracjami okna.

Koraliki czy sprężyna?

Wybierając rolety rzymskie, zwróćmy uwagę także na niewielki, choć istotny mechanizm zwijający. Najczęściej rolety wyposażone są w koraliki w neutralnych kolorach. Można jednak wybrać także odważniejsze kolory, współgrające lub kontrastujące z tkaniną. Jeśli natomiast mamy potomstwo lub czworonożnych pupili, najlepiej zrezygnować z tradycyjnych koralików na rzecz mechanizmu opartego na sprężynie.

Rolety rzymskie

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe