Archiwum dla kategorii ‘Firany nowoczesne’

czwartek, Maj 25, 2017 @ 06:05 PMStudiorustyka

Kolejna inspiracja do stworzenia dekoracji okiennej na okno balkonowe. Tym razem wykorzystałam tkaninę w łamanej bieli/beżu i brązu w motywy kwiatowe. Nowoczesności organtynie nadają regularne pasy- zatem jest to materiał dość uniwersalny – nadaje się do stworzenia dekoracji do wnętrz urządzonych tradycyjnie jak i nowocześnie. Z organtyny można uszyć roletę rzymską, proste panele okienne lub tradycyjną firanę na taśmie marszczącej albo po prostu upiąć kawałek materiału na karniszu za pomocą sznura dekoracyjnego jak to pokazałam na zdjęciu.

Organtyna jest miękka, plastyczna, dobrze się układa. To wysokiej jakości tkanina, która prezentuje się idealnie na oknie

firany firanki rolety rzymskie

firany firanki rolety rzymskie

środa, Maj 24, 2017 @ 06:05 PMStudiorustyka

Wyposażając swoje mieszkanie czy też dom warto podejść do tego całościowo. Jeśli wszystko jest wykonywane od samych podstaw warto dobierać wszystkie elementy tak, by razem ze sobą dobrze się zgrywały.

W ostatnich latach pojawiło się na rynku bardzo wiele sklepów, które oferują wyposażenie do domów. Dzięki temu każdy może kupić to co mu najbardziej odpowiada i jest potrzebne. Poza tym tworzone są specjalne komplety produktów dzięki czemu wszystko do siebie pasuje i nasze mieszkanie naprawdę może się doskonale prezentować. Jest to w jakimś sensie nasza wizytówka przed innymi w związku z czym warto zadbać o to, by naprawdę dobrze o nas świadczyła.

Właściwy dobór firan

Stosowanie produktów „od Sasa do Lasa” sprawi, że nasze mieszkanie nie będzie wywierało dobrego wrażenia. Należy przede wszystkim unikać wszystkich połączeń, które się ze sobą nie zgrywają. Wśród istotnych elementów wyposażenia znajdują się między innymi firany, które są pewnego rodzaju wykończeniem całego wystroju, który świadczy o nas przed osobami, które patrzą w nasze okno. W ostatnich latach rynek firan naprawdę doskonale się rozwinął. Pojawia się na rynku bardzo wiele różnorakich wzorów firan, które dopasować można do własnych potrzeb. Przede wszystkim, gdy wybieramy się do sklepu z firanami możemy się spodziewać, że spotkamy firany przeznaczone do konkretnych pomieszczeń. Inaczej prezentują się przykładowo nowoczesne firany do salonu a zupełnie inaczej firany do łazienki. W związku z tym sprzedawca w pierwszej kolejności będzie chciał się dowiedzieć do jakiego pomieszczenia potrzebujemy firan. Następnie dopiero będzie mógł przejść do zaprezentowania nam całej oferty firan przeznaczonych do konkretnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu.

roletka

Modne firany 2012

Oczywiście jak w każdej branży również wśród firan można mówić o takim zagadnieniu jak firany 2012. Hasło to odnosi się bezpośrednio do popularnych w tym roku modeli i wzorów firan, które polecane są przez osoby zajmujące się aranżowaniem wnętrz. Jeśli potrzebujemy kupić firany do salonu lub innego pokoju można się spodziewać, że sprzedawca zaoferuje nam firany panelowe do salonu. Są to specjalnego rodzaju firany podobne nieco do rolet składające się z prostokątnych kawałków. Jeśli mamy do zakrycia duże okna takie firany ekrany prezentują się doskonale i warto się na nie zdecydować. Mimo, że ich cena jest wyższa to naprawdę warto je kupić. Większość klientów, którzy się na nie decydują chwali sobie ten produkt i zachęca do jego kupowania. Poza tym jeśli spytamy o hasło modne firany 2012 od osób, które zajmują się tematem usłyszymy, że są to właśnie firany ekrany, których w sklepach jest coraz więcej.

Panele okienne – firany nowoczesne

Podobne do tych firan i również popularne są panele okienne. Różnica między nimi jest jednak w materiale, z którego są wykonane a także w kształcie. Mianowicie panele okienne są wykonane w taki sposób, że stosowane są przy dużych balkonowych oknach i zasłaniają je od podłogi aż po sam sufit. Natomiast firany panelowe wykowane są w taki sposób jak zwykłe firany i mają różne długości zasłaniając jedynie okna. Tak więc różnica jest między nimi dość spora.

roletka firany

Widać więc, że szukając firan mamy na rynku naprawdę bardzo szeroką ofertę, z której możemy wybierać to co nam najbardziej będzie odpowiadało. Tak bogato wyposażony rynek jest niezwykle wygodny dla konsumenta, który praktycznie ma pewność, że prędzej czy później znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. I tak właśnie jest z wyposażeniem mieszkania oraz z ozdabianiem okien gdzie poza firanami można się również zdecydować na rolety, których na rynku jest coraz więcej i o których można by napisać kolejny artykuł.

środa, Maj 24, 2017 @ 06:05 AMStudiorustyka


Remont nowo nabytego mieszkania to wyzwanie. Jedni to kochają, inni są załamani na samą myśl, że trzeba jeszcze jakoś urządzić każde pomieszczenie. Większość kobiet należy jednak do tych, które nowe gniazdko pragną udekorować jak najlepiej. Naturalna jest także ich chęć, aby każdy jeden szczegół był idealnie dopasowany do całości wnętrza. Mało który mężczyzna zdaje sobie natomiast sprawę z tego, że diabeł tkwi w szczegółach i nie zwracają uwagi na dodatki, które tworzą całość idealnego pomieszczenia.

Część ludzi lubi zrzucić ten obowiązek na fachowców, czyli dekoratorów wnętrz….

Jednak przedstawicielki płci pięknej unoszą się dumą i kombinują, jak stworzyć pokój niczym rodem z katalogu Ikei. Poza odpowiednim kolorem ścian, idealnie dopasowanymi meblami, starają się odpowiednio ustawić kwiaty, powiesić obrazy i ramki z rodzinnymi fotografiami, a także… odpowiednio przystroić okna.

 

firana z woalu, firany gotowe

Tak, okna jako źródło światła dziennego stają się bardzo ważnym elementem pomieszczenia i tylko pozornie ich udekorowanie jest błahostką.

Dawniej – jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu – okna nie stanowiły wyzwania. Wieszało się długie aż do ziemi firany oraz ciężkie zasłony, które wieczorem oddzielały dom od gwaru ulicznego i zapewniały odrobinę prywatności. W dzisiejszych czasach to się bardzo zmieniło. Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł ogrom możliwości. Panie spędzają więc długie godziny na tym, by podjąć właściwe decyzje odnośnie tego, jak udekorować okna własnego mieszkania. Bez względu na to, czy tyczy się to pokoi, kuchni czy łazienki – każde okno musi wyglądać estetycznie, niebanalnie i po prostu ładnie.

firany roletki

Jak zatem powinno wyglądać okno na miarę dwudziestego pierwszego wieku?

Z całą pewnością rezygnujemy z tradycyjnych prostych firan. Tylko wierne tradycjonalistki nadal kupują firany w kwiatowe wzory i bez żadnych dodatków wieszają je w oknach. Firany w dzisiejszych czasach szyje się na miarę.

Bardzo modne są te szyte z trójkątów, gdzie ten środkowy jest nieco krótszy i tak naprawdę więcej okna odsłania niż zakrywa.

firany zasłony

Klasyczna biel również odchodzi do lamusa. Firany dobiera się kolorystycznie do pokoju. Nie ma tutaj jakiś modnych nakazów, chodzi po prostu o to, aby ich kolor zgrywał się z wystrojem pomieszczenia. Dodatkowo można sobie pozwolić na fikuśny wzór – na przykład do pokoju dziecinnego motyw bajkowy czy do kuchni aplikacja z dzbanami czy sztućcami. Nawet okna łazienkowe zdobione są firankami szytymi na miarę i w kolorze pasującym do wystroju. Co zaś się tyczy zasłon, które w latach osiemdziesiątych dominowały w polskich mieszkaniach – dziś zupełnie tracą one rację bytu.

Stają się ozdobą okna – misternie podwiązane zwisają na końcach karniszy i nie służą już temu, aby odgrodzić się wieczorami od wścibskich spojrzeń przechodniów.

firany tradycyjne do salonu

Ich kolor oczywiście dopasowany jest do barwy dominującej w danym pomieszczeniu. Oczywiście pomimo nieużywania zasłon do ich pierwotnej funkcji nadal osłaniamy swoją prywatność przed niechcianymi spojrzeniami zza okna, jednak do tego celu używa się obecnie rolet. Przez kilka lat funkcję tę sprawowały żaluzje, lecz również przestały już być doceniane – zarówno ze względu na cenę, białą barwę oraz uciążliwość w czyszczeniu. Zatem kolorystycznie zgrywamy rolety, szytą na miarę firanę ozdobną oraz zasłony umieszczone na stałe w kątach. Niektóre z pań dążą do perfekcji i umieszczają na parapetach barwne kwiaty oczywiście takie, które podczas kwitnienia dopasują się do otoczenia.

firany stylowe

Czasami spotkać możemy także witraży ki wiszące w oknach oraz przypinane do firan motyle lub kwiaty. Wszystko to z całą pewnością wpływa pozytywnie na wygląd naszego okna oraz jego postrzeganie przez ludzi poruszających się na zewnątrz budynku. Najważniejsze jednak jest to, aby całe okno udekorowane było z wyczuciem – nadmiar ozdób może przecież zatrzeć całe pozytywne wrażenie i dać efekt tandety, czego żadna pani domu nie chce.

Najlepiej jest zacząć od szytej na miarę firany i jednego kwiatka – to i tak będzie już spory wydatek, a my przekonamy się, czy potrzeba nam całej reszty.

niedziela, Marzec 3, 2013 @ 05:03 PMStudiorustyka

Konstrukcja rolet austriackich pozwala na tworzenie trójwymiarowych fałd u dołu materiału. W pełni rozwinięte są proste ale dzięki sprytnym mechanizmom wyposażonym w sznureczki do podciągania, zwykły kawałek prostej tkaniny zamienia się w luksusową dekorację okna.

roleta austriacka

Rolety austriackie można wykonać z różnych materiałów o różnych wzorach i kolorach – nadaje się woal, tafta, materiały zasłonowe itp.

Wykorzystując materiały grubsze, zasłonowe można – po ściągnięciu rolety w dół – zasłonić okno i zaciemnić całe pomieszczenie.

firany firanki rolety rzymskie
Roletkę austriacką można połączyć również z zasłoną upiętą po boku dekoracyjnym upinaczem.

firany firanki rolety rzymskie
Coraz częściej rolety austriackie wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach.

zaslony
firany firanki rolety rzymskie
Rolety austriackie nadają się do każdego pomieszczenia – salonu, sypialni, kuchni lub jako dekoracja okna w łazience.

firany firanki rolety rzymskie

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

niedziela, Marzec 3, 2013 @ 05:03 PMStudiorustyka

Nie ma wprawdzie jednego przepisu na to, jakie firany powinny pojawiać się w naszych wnętrzach, ale jeśli chcemy urządzić ciekawą aranżację okienną, wówczas możemy podążać za najnowszymi trendami. Dzięki nim będziemy doskonale wiedzieć, jakie tkaniny są obecnie najmodniejsze, a także jak umiejętnie je łączyć z zasłonami o różnych wzorach i fakturach.

Firany, poza tym, iż powinny być praktyczne, to mogą pełnić jednocześnie funkcje estetyczne. Zapewne zdecydowana większość z nas przyzwyczajona jest do jednolitych, białych tkanin. Jak się jednak okazuje, obecnie takie firany są coraz częściej zastępowane znacznie bardziej nowocześniejszymi modelami, można nawet by rzec, iż nieco ekstrawaganckimi…

Wnętrze skąpane w słońcu

Przygotowując aranżację okienną na pewno musimy pamiętać, iż nie należy zbyt zaciemniać wnętrza. Firany o ciemniejszych kolorach można wprawdzie zawieszać w pomieszczeniach dużych i przestronnych, ale we wnętrzach o niedużych wymiarach będą one sprawiać niezbyt pozytywne wrażenie. Pozwólmy zatem naszym wnętrzom pozostać skąpanymi w słonecznych promieniach, wybierając firany z wzorami kwiatów, ptaków czy różnych innych motywów florystycznych.

firany

Na nowo do łask zdają się powracać tkaniny jedwabne, zarówno te malowane, jak również haftowane. W zapomnienie natomiast powoli odchodzą wszelkiego rodzaju gładkie tkaniny. Jeśli więc chcesz urządzić okienną aranżację z wykorzystaniem naprawdę modnych firan, możesz postawić na tkaniny posiadające różnego rodzaju wzory. Niekoniecznie muszą być one inspirowane naturą. Mogą to być także motywy geometryczne – takie firany doskonale sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.

Coraz większą popularnością cieszą się także firany szyte z tkanin ze złotą nicią. Takie materiały mają specyficzny połysk, który sprawia, że całe wnętrze wypełnia się świetlistością. Również przebijające się przez takie tkaniny promienie słońca sprawiają, iż mieszkanie nabiera przyjaznego, ciepłego klimatu.

firany firanki rolety rzymskie

 

A może firany makarony?

Dość modnym obecnie rozwiązaniem jest zawieszanie w pokojach dziennych tak zwanych firanek – makaronów. Największą zaletą tego rodzaju firan jest to, iż wpuszczają one do wnętrza możliwie największą ilość światła dziennego. Te nowoczesne firany są jednocześnie w stanie całkowicie odmienić wnętrze.

firany panelowe, firany sznurkowe

W sprzedaży znajdziemy dzisiaj wiele różnorodnych modeli tego rodzaju firanek. Wśród nich są firany ozdabiane koralikami, frędzlami czy innymi dodatkami, które sprawiają, że prezentują się one we wnętrzach jeszcze bardziej oryginalnie. Dużym plusem tego rodzaju firan jest również możliwość samodzielnego regulowania ich długości. Jeśli firanka – makaron okaże się więc być zbyt długą, wówczas wystarczy ją przyciąć nożyczkami.

Optymalna długość firanki

Chcąc ozdobić nasze okno modną w tym sezonie firanką, szczególną uwagę musimy również zwrócić na jej długość. Wybór długości powinien być tym samym uzależniony od rodzaju wnętrza. Do wnętrz kuchennych idealnie nadają się krótkie firanki, sięgające na przykład do wysokości parapetu lub do połowy okna. Taka firana może być uszyta z materiału kolorystycznie zbliżonego do barwy ścian.

Natomiast do salonów najchętniej wybierane są firany długie, sięgające aż do podłogi. Taka długość okazuje się bowiem być najlepszym rozwiązaniem, nawet w przypadku okna balkonowego. Oczywiście w takich wnętrzach powinny znaleźć się firany jasne, chociaż wcale nie oznacza to, że muszą być one białe. Modnie i stylowo będą prezentować się firany w różnych kolorach pastelowych.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe