Modne firany do Twojego domu

Zasady pomiaru karnisza lub okna cz. 2

W jaki sposób prawidłowo zmierzyć okno lub karnisz

Wiesz już jaką miarą zmierzyć prawidłowo okno lub karnisz. Teraz napiszę w jaki sposób to zrobić prawidłowo.

Jeżeli nie masz jeszcze karnisza pamiętaj, że firana musi zachodzić na ścianę przynajmniej ok. 10 cm. Wyjątek mogą stanowić panele, ekrany, roletki - te mogą być identycznej szerokości co wnęka okienna.

Jeżeli firanę będziesz wieszać na żabki, pamiętaj, ze kilka żabek możesz przenieś za wspornik i tym sposobem firana będzie zachodzić na ścianę.

Po prostu zmierz karnisz od miejsca do miejsca, gdzie planujesz powieszenie firany.
Na zdjęciu poniżej widać jak jedna żabka została przesunięta za wspornik

Karnisz

Karnisz z żabkami

Jeżeli planujesz powiesić dekorację okienną na szelkach lub na tunelu, zmierz karnisz wyłącznie od wspornika do wspornika.

Karnisz

Karnisz bez żabek

Jeżeli firanę lub zasłonę będziesz wieszać na żabki, zacznij pomiar długości od środka żabki. Jeżeli planujesz dekorację okienną powiesić na przelotkach lub szelkach zacznij pomiar od górnej krawędzi rurki. Tak jak pokazano na zdjęciu powyżej – od momentu gdzie opierają się szelki prezentowanej zasłony.

Dokonaj pomiaru do podłogi poczym odejmij od 2 – 5 cm i taki wymiar długości podaj sprzedawcy lub krawcowej, która będzie szyła dekorację.

Oczywiście możesz zażyczyć sobie aby firany opierały się na podłodze. Podaj wówczas wymiar od karnisza do samej podłogi a kompetentny sprzedawca doda odpowiednią ilość materiału, tak by dekoracja opierała się na podłodze.

Firany lub zasłony możesz uszyć do parapetu. Zmierz wówczas odległość od karnisza do parapetu. Podaj taki wymiar sprzedawcy. Jeżeli chcesz mieć firanę za parapet dodaj ok. 10 cm, jeżeli przed parapet – odejmij 10 cm lub więcej – w zależności od Twoich potrzeb i upodobań.

Uwaga!
Jeżeli karnisza jeszcze nie masz, pamiętaj że:

  1. Odległość pomiędzy górną krawędzią okna a drążkiem nie może być mniejsza niż 5-7 cm, a pomiędzy drążkiem a ścianą – ok. 10-15 cm.
  2. Karnisz powinien być szerszy od otworu okiennego około 30-60 cm (15-30 cm po każdej stronie okna).

Sklep internetowy www.zaslonyfirany.pl
www.studiorustyka.pl

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Drukuj
  • Twitter
  • Śledzik

Zostaw wiadomość

CommentLuv badge